In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President Salzburgi majandusfoorumil
16.09.2002


President Arnold Rüütel osales täna Salzburgis Maailma Majandusfoorumi raames korraldatud ja Euroopa tuleviku suhtes ühist nägemust taotleval tippkohtumisel. Päeva jooksul oli president Rüütlil rida kohtumisi Salzburgi saabunud riigipeade ja poliitikutega. Pealelõunal esines ta sõnavõtuga foorumi plenaaristungil ja hilisõhtul juhatas diskussiooni Euroopa integratsiooni teemal.

Eesti riigipea ütles diskussiooni avades, et riigid ja rahvad peavad püüdma Euroopa Liiduga ühinedes jääda iseendaks. Minnes ühisesse julgeoleku-, kultuuri- ja majandusruumi tuleb igaühel säilitada rahvuslik identiteet, kultuurilised ja majanduslikud erinevused, märkis president Rüütel. Tema seisukohta toetasid hilisemas mõttevahetuses Iiri asepeaminister Mary Harney ja diskussiooni moderaator Josef Janning. Mõttevahetuses rõhutati Euroopa eri rahvaste koostöö tähtsust ja vajadust ületad lõhe Euroopa Liidu institutsioonide ja kodanike vahel.

Õhtul oli president Rüütlil kohtumine ka Prantuse euroministri Noelle Lenoir'ga, kes väljendas oma imetlust Eesti edusammde üle. Kohtumisel keskenduti kahe maa kultuurikontaktidele ning ettevalmistustele Euroopa Liidu laienemiseks. Minister Lenoir nõustus Eesti riigipea seisukohaga, et laienemiskõnelustel tuleb arvestada riikide ja regioonide eripäraga, mis muudab Euroopa Liidu ka sisemiselt tugevamaks. Minister Lenoir avaldas toetust Eesti positsioonile läbirääkimistel Euroopa Liiduga põllumajandustoetuste ja tootmiskvootide üle.

Vabariigi President saabub Salzburgist tagasi Tallinnasse teisipäeva lõuna ajal.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 17. septembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee