In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Soome presidendiga
16.09.2002


Euroopa majandustippkohtumisel viibiv president Arnold Rüütel arutas täna õhtupoolikul Salzburgis Soome president Tarja Haloneniga kahe naaberriigi koostööd enne ja pärast Euroopa Liidu laienemist.

President Tarja Halonen kinnitas, et Soome toetab jäägitult Eesti vastuvõtmist Euroopa Liitu, nagu ka oma teise sugulasrahva Ungari liitumist. "Ja te olete mõlemad ka seda igati väärt!" tunnustas Soome riigipea. Eriliselt huvitus ta Eesti läbirääkimiste edenemisest põllumajanduspeatüki üle.

President Rüütel kirjeldas Eesti positsiooni selles valdkonnas, lisades, et lähedaste looduslike tingimuste tõttu ootavad Eesti põllumajandustootjad Euroopa Liidult Soomega sarnast kohtlemist. Samuti ei peaks Eesti tegema, presidendi sõnul, liitumisel ühiskassasse suuremaid sissemakseid, kui sealt tagasi saab. Soome riigipea kinnitusel võib Eesti olla optimistlik, sest just sama mõtet rõhutas mõni hetk varem majandusfoorumi plenaarinstungil ka Euroopa Komisjoni laienemisvolinik Günther Verheugen. Lisaks väljendas president Halonen usku, et Eestile jääb õigus toota endale ise piisavas koguses toiduaineid, sest Euroopa Liit tahab ka edaspidi võimaldada põllumajadustootmist kogu ühenduse territooriumil.

Eesti ja Soome riigipea avaldasid soovi veelgi tihendada kahe naaberriigi mitmekesiseid ja häid kontakte.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 16. septembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee