In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osaleb Euroopa majandustippkohtumisel
16.09.2002


President Arnold Rüütel tutvustas täna Maailma Majandusfoorumi Euroopa integratsiooniteemalisel tippkohtumisel Eesti seisukohti Euroopa Liidu eesseisva laienemise osas.

Pealelõunal toiminud foorumi plenaaristungil said sõna Austria, Eesti, Bulgaaria, Ukraina ja Soome riigipead, samuti foorumil osalevad valitsusjuhid ja Euroopa Liidu laienemisvolinik Günther Verheugen, kellega president Rüütlil oli enne tippkohtumise algust lühike jutuajamine.

President Arnold Rüütel märkis oma sõnavõtus majandusfoorumi plenaaristungil, et Eesti on jõudnud ettevalmistustes liitumiseks Euroopa Liiduga lõpusirgele. Eesti riigipea hinnangul võivad viivitused laienemise praeguses faasis, nagu ka ülepeakaela tehtud otsused viia ennustamatute poliitiliste tagajärgedeni. Eraldi puudutas president Rüütel Eesti soovi saavutada läbirääkimistel põllumajanduspeatüki üle mõlemat poolt rahuldav lahendus. "Laekenis kokku lepitud ajagraafikus püsimine ja läbirääkimistel saavutatu on võtmetähtsusega," võttis president kokku laienemise põhieeldused.

Pärast Eesti riigipead kõnelenud Euroopa Komisjoni laienemisvolinik Günther Verheugen märkis Eesti presidendi tõstatatud probleemide kohta muuhulgas, et Euroopa Liit peab olema põllumajanduskõnelustel paindlik. Ta lisas, et tulevased liikmesriigid ei peaks kujunema laienemise algushetkedest põhimaksjateks. Volinik Verheugen pani riigijuhtidele ja arvamusliidritele südamele, et Euroopa Liidu laienemiseelsetes ettevalmistustes hoitaks tähelepanu all kodanike informeerimist ja dialoogi nendega.

Tippkohtumise raames on president Rüütel kohtunud täna Salzburgis Ukraina ja Bulgaaria presidentidega. Õhtul seisab president Rüütlil ees kohtumine Soome president Tarja Haloneniga ja Prantsumaa euroministri Noelle Lenoir'ga. Lisaks on Eesti riigipea üheks integratsiooniteemalise diskussiooni avajaks ja juhiks tööõhtusöögil.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 16. septembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee