In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Ukraina presidendiga
16.09.2002


President Arnold Rüütel kohtus täna hommikul Salzburgis Ukraina president Leonid Kuchmaga. Riigipead arutasid mitmeid aktuaalseid välis- ja sisepoliitilisi küsimusi.

Nagu märkis president Kuchma, on Ukraina eesmärkideks liitumine NATO ja Euroopa Liiduga. Eesti on neis protsessides jõudnud tema hinnangul juba niikaugele, et võimalus oleks jagada kogemusi teistega, sealhulgas Ukrainaga. President Rüütel kinnitas, et Eesti teeb seda meeleldi. Ühe võimaliku valdkonnana tõi president esile infotehnoloogia, mis pakkus Ukraina riigipeale ka suurt huvi.

President Arnold Rüütli sõnul on Euroopa Liidu kandidaatriikidel lahendada enne liitumist veel mõned probleemid. President Kuchma tunnustas Balti riikide ja Poola ühist tegutsemist põllumajanduse vallas kerkinud küsimustele lahenduse leidmise nimel.

Riigipead olid üksmeelel, et Eesti ja Ukraina omavahelised majandussuhted, mis viimastel aastatel on hästi edenenud, võiksid olla veelgi mitmekülgsemad. Mõlema maa huvi on ka kaubandussuhete geograafia avardamine. Presidentide hinnangul aitab nimetatud eesmärgi saavutamisele kindlasti kaasa Eesti riigipea eelseisev riigivisiit Ukrainasse. President Leonid Kuchma sõnul valitseb Eesti presidendi külaskäigu vastu Ukrainas väga suur huvi, nagu ka Eesti edusammude vastu.

Ukraina riigipea väljendas heameelt, et Eestis elavad ukrainlased võivad end seal tunda nagu kodus. President Rüütli sõnul rikastavad nad ukraina rahva suurepäraste esindajatena Eestis meie kultuuri ja majanduselu.

Eesti ja Ukraina riigipead viibivad Salzburgis Maailma Majandusfoorumi Euroopa tippkohtumisel.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 16. septembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee