In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Lõppes Vabariigi Presidendi riigivisiit Ungarisse
14.09.2002


President Arnold Rüütli ja proua Ingrid Rüütli riigivisiit Ungaris lõppes täna pealelõunal Veszprémis. Eesti riigipead tervitama tulnud linnapea Laszló Dióssy avaldas heameelt 1970. aastal sõlmitud Tartu ja Veszprémi sõpruslinnade lepingu üle, mida tal oli võimalik uuendada tänavu juunis Tartus. See on suurepärane võimalus arendada kahe riigi ja rahva vahelist koostööd, tunnustas Laszló Dióssy senitehtut.

Eesti riigipea meenutas, et tema esimene külaskäik Veszprémisse oli ligi 30 aastat tagasi Eesti Põllumajanduse Akadeemia rektorina kui ta juhtis ühtlasi Tartu-Veszprémi sõprusühingut.

''Kõrvutades toonaseid muljeid täna nähtuga, võin öelda, et on toimunud tohutu areng, mis väljendab suurt tööd ja armastust oma kodu vastu,'' märkis president Rüütel. Tema hinnangul kajastuvad kahe sõpruslinna koostöös just need põhimõtted, mille järgimist rõhutasid nii Ungari president kui peaminister oma kohtumistel Eesti presidendiga. Selles koostöös on senini olnud esiplaanil kultuurisuhted, kuid üha rohkem on mõlemal maal märgata huvi majanduskontaktide tihendamise vastu, toonitas president Rüütel.

Andes Veszprémi linnapeale kingitusena üle Vana Tooma kuju, soovis Eesti riigipea, et peatselt ei oleks vaja enam meie asulate üle seada valvureid, sest nende töö teeb ära ühiskonnaliikmete endi osalus- ja vastutustunne.

Veszprémi linnapea, kes juhib ühtlasi Ungari omavalitsusteliitu, tegi ettepaneku tihendada koostööd ka kahe riigi omavalitsuste vahel. Sama meelt oli ametliku delegatsiooni liikmena president Rüütlit Ungaris saatnud Rapla maavanem Kalle Talviste, kes soovitas peatselt korraldada Eestis regionaalkoostöö konverents Eesti ja Ungari omavalitsustöötajate osavõtul.

Eesti riigipead tervitama tulnud linnakodanike seas viibis ka keeleteadlane Gyula Paczolai, keda Vabariigi President autasustas tänavu iseseisvuspäeval Eestile osutatud teenete eest Maarjamaa Risti V klassi ordeniga.

Vabariigi President sõitis riigivisiidi lõppedes Austriasse, kus 16. - 17. septembrini toimub Maailma Majandusfoorumi raames Euroopa tippkohtumine. Proua Ingrid Rüütlit ja presidenti riigivisiidil saatnud ametlik, äri- ja pressidelegatsioon saabusid tagasi Tallinnasse.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 14. septembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee