In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kõneles Eesti Vabariigi taastamise 11. aastapäeval
20.08.2002


President Arnold Rüütel osales täna Toompea lossis Eesti Vabariigi taastamise 11. aastapäevale pühendatud pidulikul koosolekul, millest võtsid osa 20. augusti klubi liikmed.

Toompeale saabunud Vabariigi Presidenti, proua Ingrid Rüütlit ja Riigikogu esimeest tervitas lossiplatsile kogunenud rahvas. Poole tunni jooksul kätles ja vestles president Rüütel rahvaga.

Vabariigi President esines koosolekul kõnega, milles meenutas 1991. aasta augustikuu sündmusi Eesti riigi territooriumil, mil tänu poliitilisele üksmeelele ja meie otsustavale käitumisele taastati Eesti Vabariik. Riigipea rõhutas oma kõnes uue ühiskondliku leppe vajadust, et tasakaalustada teravalt lahknenud huvisid ja orienteerida meid eeskätt meie inimkapitali säästvamale kasutamisele. Ühe ühiskondliku kokkuleppe nurgakivina mainis president Rüütel sündivuse ja ühiskondliku lastekesksuse suurendamist. Riigipea sõnul tuleks see prioriteet muuta lepinguliseks kriteeriumiks, mille alusel hakatakse hindama kõike Eestis toimuvat alates seadusandlusest ja lõpetades riigieelarve ridadega. Leppe teise nurgakivina mainis president haridust, selle sisu ja süsteemi. ''Eesti riigi ja rahva konkurentsivõimelisus sõltub eeskätt haridusest,'' ütles president Rüütel. ''Aga sellest sõltub ka meie kultuuri arenguvõime.''

Vabariigi President tänas omariikluse taastajaid ning kutsus rahvast taas üles üksmeelele, mille abil 11 aastat tagasi iseseisvus saavutati. ''Iga puu juured saavad kokku puu tüves. Tehkem siis kõik endast olenev, et Eesti tüvi peaks vastu tuultele ja tormidele!'' ütles president Rüütel.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 20. augustil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee