In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Balkani riikide piirivalveülematega
18.08.2002


President Arnold Rüütel kohtus eile õhtul Kadrioru presidendilossis Horvaatia, Bosnia-Hertsegoviina, Makedoonia, Serbia ja Montenegro ning Sloveenia riigipiiride eest vastutavate ametkondade delegatsioonidega, kes viibivad Eestis 16. – 21. augustil seoses rahvusvahelise seminariga ''Kogemustest piirivalve organisatsioonide ülesehitamisel Euroopas''.

Riigipea tutvustas oma kõnes Balkani riikide esindajatele Eesti riigipiiri ajalugu. ''Riikide suveräänsuse kõrval tähistavad piirid ka neid tsoone, kus on võimalik ja lausa kohustuslik tõkestada organiseeritud kuritegevust, terrorismi, salakaubandust, narkootikumide liikumist ja inimestega kaubitsemist,'' ütles president Rüütel. ''Meie ühiste eesmärkide kinnituseks ongi eri riikide piirivalvete ja tolliorganisatsioonide koostöö,'' lisas Vabariigi President.

Kohtumisel osalejad huvitusid Eesti taasiseseisvumisel Eesti riigipeana tegutsenud Arnold Rüütli isiklikest seisukohtadest Eesti Piirivalve loomisel.

Kohtumisel osalesid veel Genfi relvajõudude demokraatliku kontrolli keskuse töörühma juht Andrus Öövel ning Eesti Piirivalve peadirektori kohusetäitja Aare Evisalu.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 18. augustil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee