In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võõrustas Belgia Vallooni regiooni valitsusjuhti
16.07.2002


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel võtsid täna Paslepa suveresidentsis vastu Belgia Kuningriigi Vallooni regiooni delegatsiooni eesotsas peaminister Jean-Claude Van Cauwenberghe'ga. President pakkus külaliste auks lõuna.

Külalised huvitusid Eesti arengust viimasel kümnendil, aga ka iseseisvuse taastamise üksikasjadest. President Rüütel oli siiralt liigutatud talle edasi antud tervituste üle Jean Bock'ilt, kes omaaegse Beneluxi riikide konsultatiivnõukogu presidendina toetas tugevalt Balti riikide iseseisvuspüüdlusi.

Vestluse põhiteemadeks kujunesid Eesti valmistumine liitumiseks Euroopa Liidu ja NATOga ning suhted Venemaaga. Vastuseks Jean-Claude Van Cauwenberghe huvile missugused on Eesti jaoks probleemsed valdkonnad ühinemiseks Euroopa Liiduga, nimetas president Rüütel põllumajandust ja põlevkivienergeetikat.

Kohtumisel räägiti ka plaanidest prantsuse keele ja kultuuri tutvustamiseks Eestis. Nagu külalised märkisid, on kavas keeleõppe võimalust pakkuda nii noortele, riigiametnikele kui ka erinevate valdkondade teadlastele.

''Võtame kodumaale kaasa pika loetelu neist valdkondadest, milles võiksime teha koostööd'', ütlesid külalised.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Paslepas 16. juulil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee