In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Saksamaa kauase poliitikuga
01.07.2002


President Arnold Rüütel kohtus täna pealelõunal Kadriorus Friedrich Naumanni Fondi juhatuse esimehe, Liberaalse Internatsionaali auesimehe ja Saksamaa kauaegse majandusministri Otto Graf Lambsdorffiga.

Jutuajamise käigus puudutati ühist huvi pakkuvaid teemasid: Euroopa Liidu ja NATO liikmeskonna laienemine ning Eesti ja Saksamaa suhted. Seejuures avaldas president Rüütel tänu Naumanni Fondile olulise panuse eest Eesti ühiskondliku mõtte arengusse. Räägiti ka mõlemas riigis aktuaalsest vajadusest suunata enam investeeringuid maapiirkondadesse.

Kohtumisel oli samuti juttu rahvaste ja väikeriikide võimalustest ning rollist tulevases Euroopas. Külaline nõustus president Rüütli arvamusega, et mida mitmekesisem on maailm, seda rikkam on inimkond. "Me näeme Euroopa Liitu riikide liiduna, kus säilib kõikide rahvaste identiteet," rõhutas president.

Otto Graf Lambsdorff märkis tunnustavalt Eesti elanike kasvavat toetust ühinemisele Euroopa Liiduga. Samuti tunnustas külaline Eesti saavutusi oma majanduse ülesehitamisel ning rahvusvähemuste integreerimisel.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 1. juulil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee