In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu parimad kõrgkoolilõpetajad
21.06.2002


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel võtsid täna Kadrioru barokklossis vastu parimaid kõrgkoolilõpetajaid üle Eesti.

Vabariigi President rõhutas oma kõnes poolsajale parimale kõrgkoolilõpetajatele, et riigi kestmine sõltub kogu rahva ühistest püüdlustest. Rääkides vanamoodsa kõlaga sõnast "ideaal", millel on eesti keeles kaunikõlaline vaste "aade", pani president lõpetajatele südamele: "Tahaksin, et Eesti noore haritlaspõlve südameasjaks kujuneks Eesti aate uuendamine. Kellele siis veel loota, kui mitte teile, kes te hakkate kujundama Eesti ühiskonna ja riigi palet järgmistel kümnenditel."

Parimaid lõpetajaid tervitanud haridusminister Mailis Rand rõhutas, et haritlaste ülesanne on ka kultuuri ja emakeele kestvuse eest hea seista. Haridusminister andis kõigile vastuvõtule palutud kõrgkoolilõpetajatele mälestusmedali.

Lõpetajate nimel pidas vastukõne Andre Karpištšenko Tallinna Tehnikaülikoolist. Tema sõnul on tänane lõpetaja muutuste laps, kes üles kasvanud kahe eri ühiskonna ajal ja kes peab seetõttu arvestama, et ükski plaan ei pruugi täide minna, aga kel samas on võimalik palju saavutada. "Eesti ühiskond vajab just meiesuguseid ja meie oleme võimelised muutma Eesti selliseks, et saaksime tema üle uhked olla," kinnitas Andre Karpištšenko.

Vastuvõtul musitseeris folklooriansambel Sinimaniseele.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 21. juunil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee