In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales Rakvere juubelipidustustel
15.06.2002


President Arnold Rüütel võttis täna pealelõunal osa Rakvere 700. aastapäeva tähistamisest ning pöördus linlaste ja teiste kokkutulnute poole lühikese tervituskõnega.

Nagu president märkis, aitavad meie ajalootunnetuses segunenud faktid, mälestused ja põlvest-põlve jutustatud legendid hoida ajalugu elavana. Ennekõike aitab aga olulisemate verstapostide tähtsustamine rajada meil paremat Eestit.

"Rakvere on aegade jooksul olnud meie vabaduse kättevõitmise ja kaitsmise kants ning eestluse viimane piir," ütles president. Ta meenutas, et just Rakvere Vallimäel andsid Johann Jakob Nocks, Friedrich Robert Faehlmann ja Friedrich Reinhold Kreutzwald Viru vande. Vabadussõjas läks Rakverest läbi Viru rinne ja siit alustati 7. jaanuaril 1919 pealetungi, mis lõppes 23. juunil võiduka Võnnu lahinguga Landeswehr'i vastu.

Mõneski mõttes kordub Rakvere linna ajaloos kogu Eesti saatus, viitas riigipea 1939. aasta sügisele, mil baaside leping avas võõrastele sõjamasinatele tee ka sellesse linna. Ja juba vähem kui kahe aasta pärast läksid vastupidises suunas teele rongid kodudest kistud süütute inimestega, nagu paljudest teistestki Eesti linnadest eile ja täna 61 aastat tagasi, meenutas president Rüütel. "Üksnes ajalugu mäletades, oma esivanemate kangelastegusid väärtustades ja kannatusi lunastades suudame üles ehitada uue, parema Eesti, Euroopa ja maailma," rõhutas riigipea.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 15. juunil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee