In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Läänemeremaade piirivalvejuhtidega
13.06.2002


President Arnold Rüütel võttis täna õhtul Kadriorus vastu Läänemeremaade piirikontrolli koostöö konverentsil osalevate riikide delegatsioonide juhid.

Läänemere ääres tehtav koostöö on mitmes valdkonnas koostöö-eeskujuks nii Euroopa kui maailma muudele regioonidele, märkis president. Seejuures tõstis ta tunnustavalt esile piirikontrolli alal tehtavaid ühiseid jõupingutusi, mille eesmärgiks on tõkestada organiseeritud kuritegevust, terrorismi, salakaubandust, narkootikumide liikumist ja inimestega kaubitsemist. Nagu president rõhutas, levivad need pahed tänases globaliseeruvas maailmas senisest hõlpsamini üle piiride ja pidurdada suudab neid üksnes piiriülene koostöö.

Riigipiiri globaalset tähendust ja piiriülese koostöö vajalikkust rõhutati kohtumise käigus korduvalt, ja seda ennekõike mullu 11. septembril toimunud New Yorgi katastroofiga seoses.

Jutuajamise põhiteemaks kujunes tõhusa kontrolli tagamine Euroopa Liidu uuel välispiiril juba enne ühenduse laienemist. President Rüütel avaldas hiljuti Eesti idapiiril nähtu põhjal arvamust, et piiriäärsed riigid on suutelised senisest paremini piiri kontrollima integreeritud piirikorralduse tingimustes - ühiste standardite ja ühtse finantseerimise alusel. Kohtumisel osalenud kümne Läänemeremaa ja ühe vaatlejariigi spetsialistid nõustusid Eesti riigipea seisukohaga, kuid samas nentisid nad, et otsus on poliitikute teha.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 13. juunil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee