In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President ja Hiina Rahvavabariigi president avaldasid rahulolu kahepoolsete suhete arengu üle
12.06.2002


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel pakkusid kolmapäeva õhtul Hiina Rahvavabariigi presidendi Jiang Zemini ning tema abikaasa Wang Yepingi auks piduliku õhtusöögi Mustpeade majas.

Oma pidukõnedes tõstsid riigipead esile Eesti ja Hiina suhete hoogsat edenemist. Juba päeval toimunud kahe riigi presidentide ja delegatsioonide kohtumisel märgiti rahuloluga kaubavahetuse kiiret kasvu, mis on viinud Hiina viiendale kohale Eesti väliskaubanduspartnerite seas ning tõstnud omakorda Eesti teistest Balti riikidest märgatavalt ettepoole Hiina kaubanduspartnerina.

Pidulikul õhtusöögil avaldas Eesti riigipea tunnustust Hiina majanduse jõulisele arengule. Ehkki täiesti erinev tavakultuur tekitab ärisuhetes aeg-ajalt tõrkeid, märkis president Rüütel, korvab selle sõbralik huvi ja hea tahe. Tänu sellele teevad Hiinas edusamme Eesti Raudtee, Tallinna Sadam ja kalandusettevõtted ning Hiina rahvustelevisioon õpetab inglise keelt Eestis kirjastatud õpikute järgi, tõi Eesti riigipea näiteid. Ta kutsus külalisi osa saama Eesti puhtast ja liigirikkast loodusest.

President Jiang Zemin vastas tunnustavate sõnadega Eesti külalislahkuse ja edukuse aadressil. Ühtaegu hindas ta märkimisväärseks siinseid saavutusi rahvuskultuuri säilitamisel. Hiina liider tsiteeris Jakob Hurda sõnu eestlaste võimalusest saada suureks vaimult, kui jõu ega arvu poolest pole antud suureks rahvaks saada. Ta avaldas rahulolu, et Eesti ja Hiina on suhelnud kui võrdsed.

"Meie mõlema rahva soov on rahu ja edasiminek, õitseng ja kindlusetunne. Hiina rahvas on valmis ühendama oma jõupingutused sõbraliku eesti rahvaga, et süvendada mõlemale poolele kasulikku koostööd kõikidel elualadel," märkis president Jiang Zemin.

Et arutada koostöö arendamise võimalusi, kutsus president Jiang Zemin president Rüütlit visiidile Hiinasse.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 12. juunil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee