In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Soome presidendiga
06.06.2002


President Arnold Rüütel kohtus täna õhtupoolikul Helsingis Soome Vabariigi presidendi Tarja Haloneniga.

Südamlikul kohtumisel tundsid riigipead heameelt Eesti ja Soome tihedate ja teineteist toetavate suhete üle. President Halonen kinnitas, et Soome toetab Eesti püüdlusi nii Euroopa Liitu astumiseks kui ka pärast seda. Eesti riigipea kommenteeris ühinemiskõneluste käiku, märkides muuhulgas murettegevalt madalaid põllumajanduskvoote.

Soome riigipea tutvustas oma hiljutiste kohtumiste sisu USA ja Venemaa presidendiga, kus muuhulgas oli jutuks ka NATO laienemine ja Balti riikide osalemine selles protsessis.

Homme promoveeritakse president Arnold Rüütel Helsingi Ülikooli audoktoriks. Promoveerimistalitus saab alguse juba täna õhtul piduliku õhtusöögi ja mõõgaihumise tseremooniaga.

President Halonen õnnitles president Rüütlit, märkides, et audoktori silinder sobib suurepäraselt tema pähe. Eesti riigipea kinnitas, et talle on valimine suur au, kuna Helsingi Ülikool sümboliseerib seda kõrget kultuuri ja haritust, millega Soome silma paistab.

Kohtumise lõpul kutsus president Rüütel Soome riigipead osa saama Eesti suveüritustest. President Halonen lubas kutset kasutada esimesel võimalusel.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 6. juunil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee