In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus peaministriga
05.06.2002


President Arnold Rüütel arutas täna Kadriorus peaminister Siim Kallasega toimunud traditsioonilisel kolmapäevasel kohtumisel, kuidas on edenenud Eesti-poolne töö Euroopa Liidu suunal. Ennekõike huvitas riigipead seaduste ettevalmistamise käik.

Peaministri hinnangul ei ole Euroopa Liiduga peetavate liitumiskõneluste graafikukohases edenemises Eesti poolt takistusi. Küll esineb maksustamisküsimustes eriarvamusi Euroopa Komisjoni ja liidu liikmesriikide vahel.

President tundis huvi, mil määral võtavad valitsusasutused Euroopa Liidu toetuste suunamisel arvesse Eesti maakondade taotlusi ja regionaalseid vajadusi. Teema oli arutusel ka riigipea eilsel kohtumisel maavanematega. Peaminister nentis, et raha kasutamist on otsustatud harukondlikult, kuid eelistatum oleks rahastada maakondade prioriteetide alusel valminud projekte. Samuti esindab maakondade huve nn Phare ministrite komisjonis regionaalminister.

Kuna peaministril ei olnud võimalik osaleda 3. juunil Riigikaitse Nõukogu istungil, oli seal arutatu jutuks tänasel kohtumisel. President soovis kuulda peaministri arvamust ja lisateavet kaitsejõudude peastaabi ülema kohale pakutud kandidaadi teenistuskäigu kohta.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 5. juunil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee