In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis kätte ordeni
03.06.2002


President Arnold Rüütel andis täna õhtul Kadriorus füsioloogiaprofessor Johannes Piiperile kätte Valgetähe IV klassi ordeni. Rahvusvaheliselt tunnustatud teadlane pälvis kõrge riikliku autasu Eestile osutatud teenete eest iseseisvuspäeva puhul.

Ordenikavaleri poole pöördudes avaldas riigipea heameelt võimaluse üle tervitada taas silmapaistvat teadlast, kes on viinud Eesti maailma teadusse. President meenutas kohtumisi Johannes Piiperiga Eesti iseseisvuse taastamise päevilt, kui leidis neist kohtumistest hingerahu ja kindlust valitud suunas edasi minna.

Eesti Teaduste Akadeemia asepresident Mihkel Veiderma õnnitles akadeemia aktiivseimat välisliiget Johannes Piiperit ning tänas teda Eesti noorteadlaste abistamise eest õpingutes ja väliskontaktide loomisel.

Johannes Piiper on sündinud 1924. aastal Tartus, lõpetanud 1952. a Göttingeni ülikooli arstiteaduskonna ja kaitsnud 1954 samas doktorikraadi. Ta töötas Max Plancki Eksperimentaalmeditsiini Instituudis ja on praegu emeriitprofessor. Prof Piiper on Tartu Ülikooli ja Fribourg'i Ülikooli audoktor.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 3. juunil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee