In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võõrustas suursaadikuid
02.06.2002


President Arnold Rüütel võttis täna Paslepa suveresidentsis vastu Eestis resideeruvad välisriikide suursaadikud ja pakkus neile lõuna.

Diplomaatilise korpuse poole pöördudes kinnitas president, et Eesti on jätkuvalt huvitatud headest suhetest ja koostööst nii ida kui lääne, nii põhja kui lõuna suunal. Riigipea rõhutas Eesti välispoliitilise kursi muutumatust ka siis, kui eelseisvatest kohalike omavalitsuste ja Riigikogu valimistest johtuks muutusi sisepoliitikas.

''Valimised toovad teadagi kaasa sisepoliitilise elu pingestumist. Tahaksin loota, et ühtaegu ka teatavat poliitilist korrastumist ja seisukohtade selginemist,'' ütles president. Ta märkis, et Eestil on teha veel palju tööd nii sise- kui välispoliitikas. See paneb ka proovile poliitikute suutlikkuse lähtuda pikaajalistest huvidest ja langetada raskeid, kuid vajalikke otsuseid. Kaalukaimatena tõstis riigipea esile NATO ja Euroopa Liidu laienemisega seonduvad ülesanded.

Lõunalauas märkis Vabariigi President, et Euroopa Liiduga liitumisel on Eestile tõsiseks probleemiks põllumajandus ja Eestile eraldatud kvoodid. Presidendi sõnul on mõeldamatu, et Eesti ei saa toota põllumajandustooteid koguses, mis on vajalik oma rahva toitmiseks.

Külaliste nimel kõnelenud Prantsusmaa suursaadik Jean Jacques Subrenat, kes ilmutas suurt asjatundlikkust Eesti ja Läänemaa ajaloo suhtes märkis, et Eesti on saavutanud oma iseseisvuse viisil, mida tasuks teistele eeskujuks seada. Suursaadiku sõnul on Eesti end väga hästi ette valmistanud nii Euroopa Liidu kui NATOga liitumiseks. Hr Subrenat avaldas lootust, et Eesti ühineb peatselt nii Euroopa Liidu kui NATOga.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 2. juunil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee