In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Ukraina välisministriga
14.05.2002


President Arnold Rüütel kohtus täna hommikupoolikul Kadriorus Ukraina välisministri Anatoli Zlenkoga.

Kohtumisel avaldasid nii Eesti riigipea kui Ukraina välisminister veendumust, et suhete arendamine Eesti ja Ukraina vahel on mõlemapoolselt kasulik, ning arutasid võimalusi selleks. Anatoli Zlenko tõi esile oma riigi huvi Eesti investeeringute ja Ukrainas toimuvas erastamisprotsessis osalemise vastu. President Rüütel märkis, et Eesti on valmis vahendama Ukrainale oma kogemusi liitumisprotsessist Euroopa Liiduga. Samuti puudutas riigipea Läänemere ja Musta mere vahelise transpordikoridori rajamise otstarbekust. Ettepanekud leidsid teise poole täieliku heakskiidu.

Mõlemalt poolelt tõsteti esile tugevat lepingulist baasi, mis paneb kahe riigi vahelistele suhetele hea aluse. Samuti tunnustati Eestis elava ukraina rahvusvähemuse aktiivsust kohalikus elus osalemisel.

Välisminister Zlenko kinnitas, et Ukraina toetab Balti riikide astumist NATO-sse ja on rahul, kui kutse selleks esitatakse eeloleval sügisel Prahas.

Välisminister andis president Rüütlile edasi Ukraina presidendi Leonid Kutšma tervitused ja küllakutse. "Loodame, et teie visiit annab uue impulsi meie riikide suhete arengule," märkis Anatoli Zlenko. President Rüütel tänas kutse eest ja avaldas lootust, et visiit saab teoks veel sel aastal.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 14. mail 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee