In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President austas Wladislaw Bartoszewskit
09.05.2002


Poola endine välisminister Wladislaw Bartoszewski ja president Arnold RüütelPresident Arnold Rüütel andis täna Kadriorus Poola endisele välisministrile Wladislaw Bartoszewskile üle Maarjamaa Risti 1. klassi ordeni, mis oli annetatud Eestile osutatud teenete eest iseseisvuspäeva puhul.

President avaldas heameelt, et võib härra Bartoszewskit tänada just täna, Euroopa päeval, läbi aastakümnete tehtud pikaajalise töö eest Euroopa vabaduse ja ühtsuse nimel. "Kuigi olete meelsusvangina mitmel korral pidanud kannatama türanlike režiimide repressioone, ei murdnud see teie sügavatel humaansetel väärtustel seisvat tahet. Tahet, milleta poleks toimunud Poolas muudatusi. Muudatused Poolas olid aga omakorda katalüsaatoriks muudatustele kogu Euroopas," pöördus president Rüütel Wladislaw Bartoszewski poole.

Autasu pälvinu avaldas samuti nagu Eesti riigipea veendumust, et mõne aasta pärast on Poola ja Eesti viljakad partnerid nii NATOs kui Euroopa Liidus. "Soovin, et Poola astuks Euroopa Liitu koos Balti riikidega, sest eriti meeldiv oleks seda teha heas seltskonnas," märkis Wladislaw Bartoszewski.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 9. mail 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee