In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu El Salvadori ja Makedoonia suursaadiku
09.05.2002


President Arnold Rüütel võttis täna keskpäeval Kadrioru presidendilossis vastu El Salvadori suursaadiku Byron Fernando Larios Lopezi, kes tuli üle andma oma volikirja.

President märkis kohtumisel, et Eestil ja El Salvadoril on palju sarnaseid jooni: väikeste mereäärsete riikidena on meid tihti riivanud ajalootormide keerised. "Eesti ja El Salvador rakendavad jõupingutusi oma ühiskonna arendamiseks ja heaolu tõstmiseks globaliseerumise keerukates tingimustes. Need jõupingutused kannavad head vilja vaid tihedas rahvusvahelises koostöös ja üksteise kogemustest õppides," ütles president.

Kohtumisel tõdeti vajadust arendada Eesti ja El Salvadori kahepoolseid kaubandus-, majandus- ja kultuurisidemeid. Et see ka õnnetub, selleks annavad president Rüütli hinnangul lootust kahe riigi vahelised sõbralikud suhted.

President võttis täna vastu ka Endise Jugoslaavia Makedoonia Vabariigi suursaadiku Martin Trenevski volikirja. Kahe riigi vahelistest suhetest rääkides tõdeti ühiselt, et Eesti ja Makedoonia kontaktid on viimastel aastatel jõudsalt tihenenud.

President Rüütli sõnul jälgib Eesti suure huviga Makedoonias toimuvat ja tervitab sealseid pürgimusi Euroopa integratsiooni suunas. "Makedoonia edu on kindlasti kõigi Euroopa riikide edu, sest stabiilsus ja heaolu Balkani südames tähendab stabiilsust kogu meie maailmajaole," märkis president.

Kohtumisel räägiti ka kahe riigi koostööst kultuuri-, haridus- ja spordivallas ning majandus- ja kaubandussidemetest, mille arenguks on vaja luua lepingulised alused.

El Salvadori suursaadik Byron Fernando Larios Lopez ja president Arnold RüütelMakedoonia Vabariigi suursaadik Martin Trenevski ja president Arnold RüütelPresidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 9. mail 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee