In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tänas noori ajaloo-uurijaid
04.05.2002


President Arnold Rüütel tunnustas oma tänukirjaga ajaloo-alaste uurimuste võistluse paremaid õpilasi.

Täna Tartus haridusministeeriumi suures saalis toimunud konverentsil said võistluse parimad lisaks presidendi allkirjaga tänukirjale preemiaks raamatu ning tutvustasid oma uurimistöid. Kuue parima töö autoreid ja nende juhendajaid autasustas Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu rahalise preemiaga.

Võistlusele saatis oma uurimistöö 107 õpilast. Tänasele konverentsile olid palutud võistluses osalenud õpilased, nende juhendajad ja külalised. Põhikooli osas anti välja kaks teise koha preemiat - Kätlin Pahkile Are Põhikoolist ja Vivika Halapuule, Kadri Kannile ja Jane Pedale Ülenurme Gümnaasiumist. Kolmanda koha preemia sai Romet Eensoo Türi Gümnaasiumist. Gümnaasiumi arvestuses läks esikoht Indrek Mustale Hugo Treffneri Gümnaasiumist, teise koha sai Mari-Leen Tammela Tallinna Prantsuse Lütseumist ja kolmanda koha Hiie Nõlvak Rakvere Gümnaasiumist. President Arnold Rüütel soovis noortele ajaloohuvilistele selget pilku meie rahva minevikukogemuse analüüsimisel ja hindamisel.

Pärast toimus presidendi eesistumisel vestlusring Körberi Sihtasutuse, Saksa saatkonna, Eesti Ajalooõpetajate Seltsi ja võistluse zürii osavõtul. Körberi Sihtasutuse direktor dr Wolf Schmidt lubas võistlust toetada ka tulevikus. Vestlusringis arutati edasiste võistluste võimalikku teemaderingi. Osalejad leidsid, et võistlus on oma rolli täitnud ja ajaloohuvi Eesti kooliõpilaste seas on suur. President kui ka teised leidsid, et järgmisel aastal võiks teema olla seotud lapse ja lapsepõlvega.

Vabariigi President on Eestis kolmandat korda toimunud õpilaste ajaloo-uurimuste võistluse patroon. Võistluse korraldas Eesti Ajalooõpetajate Selts, seda toetas Körberi Sihtasutus, kes on samalaadseid võistlusi korraldanud paljudes Euroopa riikides.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 4. mail 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee