In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Tšehhi presidendiga
02.05.2002


Täna hommikupoolikul kohtus Vabariigi President Arnold Rüütel Prahas Tšehhi Vabariigi presidendi Václav Haveliga.

Kohtumisel avaldati mõlemapoolselt heameelt Eesti ja Tšehhi suurepäraste suhete üle nii minevikus kui praegu. President Rüütel rõhutas eelkõige häid kultuurisuhteid kahe maa vahel ja tänas president Havelit tema toetuse eest Eestile ja teistele Balti riikidele nii iseseisvuse taastamisel kui ka praegu ettevalmistustöös liitumisel NATO-ga. "President Haveli jõuliselt väljendatud seisukoht, et Balti riigid tuleks vastu võtta NATO-sse, on olnud selles protsessis murrangulise tähtsusega," märkis president Rüütel.

Tšehhi president Václav Havel rõhutas, et täna Prahas toimuv kohtumine Eesti, Läti ja Leedu presidentidega on kantud samast mõttest nagu ka varasemad kohtumised - rõhutada, et kõik Balti riigid kuuluvad ühtsesse kultuuriruumi. "Tahame sellega avaldada toetust Balti riikidele," ütles Havel.

President Haveli sõnul on oluline anda rahvastele vaba valiku võimalus oma tuleviku suhtes. Seetõttu teda huvitaski Eesti elanike suhtumine liitumisse NATO ja Euroopa Liiduga. Samuti tundis Havel huvi, kas Eestis on kavas korraldada rahvahääletus.

Keskpäeval algas Prahas kolme Balti presidendi kohtumine Tšehhi presidendiga.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 2. mail 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee