In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Austria presidendiga
25.04.2002


Austria president Thomas Klestil ja president Arnold RüütelPresident Arnold Rüütel võttis täna hommikul Kadriorus vastu Eestis ametlikul visiidil oleva Austria Vabariigi presidendi Thomas Klestili ja pr. Margot Klestil-Löffleri.

Presidendilossi ees toimunud ametlikul vastuvõtutseremoonial kõlasid Austria ja Eesti riigihümn ning riigipead tervitasid kaitsejõudude aukompaniid. Külalisi tervitasid Riigikogu aseesimees Tunne Kelam, Eesti suursaadik Austrias Mart Laanemäe ja teised kõrged ametiisikud.

Eesti presidendi ja Austria presidendi ning kahe riigi delegatsioonide kohtumisel käsitleti Euroopa Liidu ja NATO laienemist, samuti ühtset majandus- ja julgeolekupoliitikat Euroopas ning väikeriikide koostöövõimalusi selles kontekstis. Rääkides kahepoolsetest suhetest Eesti ja Austria vahel, leidsid mõlemad riigipead, et majanduse valdkonnas on veel mõlemapoolselt rohkesti arenguruumi. Ennekõike tõsteti esile võimalust arendada turismi, investeeringuid ja kaubavahetust. Majanduskontaktide arengu soodustamiseks peeti vajalikuks topeltmaksustamise vältimise lepingu jõustamist.

President Klestil tunnustas Eesti edusamme möödunud kümnendil ja avaldas lootust tervitada Eestit peatselt Euroopa Liidu liikmesriigina. Ühtlasi teatas ta Austria valmisolekust pakkuda oma riigiasutustes Eesti ametnikele stažeerimisvõimalust Euroopa Liidu tegutsemispõhimõtetega tutvumiseks. President Rüütel tänas ettepaneku eest, mille realiseerimine aitab tõsta Eesti haldussuutlikkust.

Austria presidenti saadab visiidil äridelegatsioon, kes osaleb hotellis Radisson SAS peetaval Eesti-Austria majandusfoorumil. Foorumi avasid täna ennelõunal Austria ja Eesti riigipea. Oma avakõnes tõstis president Rüütel esile vajadust suurendada majanduskontaktide kaudu Eesti integreeritust Euroopaga.

"Eesti välismajandus on seotud peamiselt Läänemere regiooni riikidega: Soome ja Rootsi, Saksamaa ja Baltikumiga. Just neid riike peame silmas, kui räägime Eesti integreeritusest Euroopaga, olgu see siis väliskaubanduse või investeeringute kaudu. Kuid Euroopa Liidu lävepakul olles kasvavad võimalused ning vajadus tugevdada sidemeid ka kaugemate naabritega. Üheks neist kaugematest riikidest on Austria," märkis Eesti riigipea.

Vabariigi President ja pr. Ingrid Rüütel annavad täna Kadrioru barokklossis piduliku lõunasöögi Austria Vabariigi presidendi Thomas Klestili ja pr. Margot Klestil-Löffleri auks.

Pealelõunal lahkuvad külalised Eestist.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 25. aprillil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee