In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President sai akadeemilise seltsi auliikmeks
05.04.2002


Akadeemiline Põllumajanduse Selts kuulutas täna Tartus Vabariigi Presidendi, Eesti Põllumajandusülikooli emeriitprofessori Arnold Rüütli oma auliikmeks. Akadeemiline Põllumajanduse Selts tegutses aastatel 1920-1940 ja taastas oma tegevuse 1989. aastal. Seltsil on 262 liiget, kes omavad teaduskraadi. Oma tegevliikme Arnold Rüütli kuulutas selts auliikmeks eile ja täna Tartus toimunud 7. aastakonverentsil.

President Arnold Rüütel osales täna Tartus ka rukkipäeval. Oma tervituskõnes rõhutas riigipea eestlase põlist austust leivavilja vastu, rukki seost rahvussümboolika- ja keskkonna hoiu- ja tervisliku toitumisega. "Paarsada grammi rukkileiba päevas aitab varustada organismi vajalike vitamiinide, mineraal- ja kiudainetega. Rukkijahust valmistatud toit peaks oma kasulikkuse tõttu kuuluma laste igapäevasesse menüüsse. Seetõttu vääribki toetamist mõte, et vähemalt algkooliõpilased hakkaksid saama lisaks klaasitäiele piimale koolis iga päev tasuta ka kääru leiba," ütles president.

Rukkipäeva korraldasid Eesti Rukki Selts, Põllumajandusülikool, Põllumajandus Kaubanduskoda ja Jõgeva Sordiaretuse Instituut.

Presidendi kõne rukkipäeval leiate presidendi koduleheküljelt Internetist aadressil www.president.ee.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 5. aprillil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee