In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President läheb riigivisiidile Norra Kuningriiki
02.04.2002


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel teevad 9.-11. aprillini 2002 riigivisiidi Norra Kuningriiki. Presidenti saadavad visiidil kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõuts, majandusminister Liina Tõnisson, riigisekretär Aino Lepik von Wirén, Eesti Põllumajandusülikooli rektor Henn Elmet ja äridelegatsioon Kaubandus-Tööstuskoja presidendi Toomas Lumani juhtimisel.

Äralend Tallinnast Oslosse on 9. aprilli õhtupoolikul.

Kolmapäeva, 10. aprilli hommikul on Oslos Kuningalossi ees pidulik vastuvõtutseremoonia, millele järgneb presidendi ja proua Ingrid Rüütli kohtumine Norra kuninga Haraldi ja kuninganna Sonjaga. Seejärel külastab president Rüütel Norra parlamenti Stortingi. Ta kohtub ka Norra peaministri Kjell Magne Bondevikiga.

Pealelõunal peab president Nobeli Instituudis loengu teemal "Regionaalne koostöö kui garantii demokraatiale ja julgeolekule Euroopas". Riigivisiidi ajal toimub Oslos Gaustadi Instituudis Eesti ja Norra geneetikute kohtumine. President Rüütel ütleb kohtumise lõppsõnad. 10. aprilli programmis on veel presidendi avakõne Norra-Eesti äriseminaril. Õhtul annavad Norra kuningas Harald ja kuninganna Sonja Eesti presidendi ja proua Ingrid Rüütli auks kuningapalees piduliku õhtusöögi.

11. aprillil jätkub riigivisiit Bergenis. President külastab Norra Mereuuringute Instituuti, Hansamuuseumi, Edvard Griegi kodu.

Vabariigi President ja teda saatev delegatsioon jõuavad tagasi Tallinna 11. aprilli õhtul.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 2. aprillil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee