In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President lõpetas ringsõidu Võrumaal
27.03.2002


Vabariigi President ja proua I. Rüütel lõpetasid täna õhtul päevase ringsõidu Võrumaal pärast seda kui olid osalenud Kubija hotelli ning Võrumaa Päästeteenistuse ja Piirivalve hoonetekompleksi avamisel.

Enne seda tutvus president Väimelas tervisekeskuse ja kutsehariduskeskusega. 1999-st aastast on kutseõpe, täiskasvanute täiend- ja ümberõpe ning arendustegevus koondunud Võrumaa Kutsehariduskeskusesse. Alates aastast 2000 on seal võimalik omandada rakenduslikku kõrgharidust puidutöötlemise tehnoloogia ja ärijuhtimise erialal, kuid lähiaastatel on kavas hakata andma kutsekõrgharidust kõigil koolis õpetatavatel erialadel. Koos kohalike omavalitsuste ja ettevõtjatega viib keskus ellu ka piirkondlikke arendusprojekte.

Võru maakonna ühe prioriteedina rõhutati presidendiga kohtumistel tööjõu kõrget kvaliteeti ja võimaluste pakkumist enesetäiendamiseks. Samuti peetakse Võrumaal tähtsaks alustavatele ettevõtjatele soodsa tegevuskeskkonna loomist ning teabe kättesaadavust turu- ja investeerimisvõimaluste kohta.

Õhtul sõitis president edasi Pärnusse, kus ta homme kohtub maavanema, omavalitsusjuhtide ja põllumajandustootjatega.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 27. märtsil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee