In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President on ringsõidul Jõgevamaal
25.03.2002


Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel on täna ringsõidul Jõgeva maakonnas.

Kohtumisel Jõgevamaa omavalitsusjuhtidega võeti jutuks kohaliku ettevõtluse soodustamise vajalikkus. Riigipea tundis huvi missugust haldusreformi omavalitsusjuhid otstarbeks peavad. Mõttevahetuses selgus, et ennekõike tähtsustatakse omavalitsuste koostööd eri valdkondades, mille kaudu selguks ka ühinemise otstarbekus. Jõgevamaa Omavalitsusliitude esimees, Jõgeva vallavanem Toivo Ilves nentis, et kui riik paneb omavalitsusele kohustusi, siis peab ta ka kindlustama tulubaasi nende kohustuste täitmiseks. Siiski on tänavu kolmeteistkümnest Jõgevamaa omavalitsusest üheksal tulubaasi kärbitud.

Jõgevamaa vallajuhid ja linnapead pidasid vajalikuks ka täpsema ja ammendava teabe andmist Euroopa Liidust, et rahvas saaks kujundada oma seisukoha liitumise põhjendatuse kohta. President ja proua Ingrid Rüütel tutvusid Siimustis Kiigemetsa kooliga, kus õpivad vaimupuudega lapsed tervest Eestist.

Mõttevahetustel AS-is Werol Tehased ja Jõgeva Sordiaretusinstituudis rõhutas president Eesti põllumajandusteaduse ja -tootmise saavutuste tähtsust. "Eesti põllumees on suuteline ära toitma oma rahva kui ka oma toodetud saadusi eksportima. Peaasi, et ei juhtuks nagu peale Põhjasõda, kus eestlased pidid teistelt toitu paluma. Põllumajanduskvootidest rääkides on meil veel kindlasti läbirääkimisruumi," ütles president.

Vabariigi President lõpetab ringsõidu Jõgevamaal täna ja homme on president Tartus.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 25. märtsil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee