In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President teeb ringsõidu Kesk- ja Lõuna-Eestis
22.03.2002


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel on 25.-28. märtsini ringsõidul, mille käigus külastavad nad Jõgevamaad, Tartut, Võrumaad ja Pärnut.

Esmaspäeva, 25. märtsi hommikul tervitab Jõgeva maavanem Margus Oro presidenti ja proua Rüütlit maakonna piiril. Koos sõidetakse Põltsamaale, et külastada AS-i Põltsamaa Felix, käia kirikus ja lossihoovis. Pealelõunal külastab president Lustivere seppa Jaak Krivinit ning kohtub Jõgeva maavalitsuses maakonna omavalitsusjuhtidega. Proua Ingrid Rüütlil on Põltsamaa Kultuurikeskuses kohtumine Lapiteki Seltsiga.

President ja proua Rüütel külastavad ka Kiigemetsa kooli Siimustis ja tutvuvad Painkülas AS-iga Werol Tehased. Samuti on kavas käia Jõgeva Sordiaretusinstituudis ning tutvuda maapiirkonna seltsieluga Laiuse õletoas ja Raja vanausuliste kloostriga Kasepää vallas.

Teisipäeval kohtub Vabariigi President Tartus linnajuhtide Aadu Musta ja Andrus Ansipiga, samuti Tartu maavanema Jaan Õunapuu ning omavalitsusliidu esimehe Aivar Soobiga, et arutada regionaalarengu küsimusi.

Kolmapäeval, 27. märtsil jätkavad president ja proua Ingrid Rüütel ringsõitu Võrumaal. Hommikul tervitab Võru maavanem Mait Klaassen riigipead maakonna piiril. Seejärel osaleb president Meremäe vallas äärealade programmi ettevalmistamise arutelus. Proua Ingrid Rüütel võtab osa vestlusringist Setomaa pärimuskultuuri hetkeseisu ja tulevikuväljavaadete üle.

Enne keskpäeva kohtub president Vastseliina valla ettevõtjatega ning külastab pärast seda Haanja valda ja AS-i Võru Juust. Väimelas arutab riigipea Võrumaa Kutsehariduskeskuse töötajatega kutsehariduse tulevikku. Samuti külastab president Võrumaa Päästeteenistust ning avab Kagu piirivalve uue hoonetekompleksi. Kubija hotelli juurdeehituse avamisel osalevad koos presidendiga olümpiavõitja Erki Nool ja suusataja Raul Olle.

Neljapäeva, 28. märtsi hommikupoolikul kohtub president Pärnus maavanem Toomas Kivimägiga ning külastab taastusravikeskust Estonia.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 22. märtsil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee