In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vilniuses kohtusid Balti ja Poola presidendid
22.03.2002


Balti ja Poola tippkohtumisel täna Vilniuses arutasid presidendid peamiselt regioonisisest koostööd Balti riikide liitumiseks NATO-ga. Seejuures väljendas Poola president Aleksander Kwasniewski oma rahulolu selle üle, et saab avaldada Poola kindlat toetust Eesti, Läti ja Leedu kutsumisele NATO-sse eeloleval sügisel. President Kwasniewski märkis, et niisuguse ajaloolise otsusega likvideeritaks lõpuks Teise maailmasõja tagajärjed Euroopas.

President Arnold Rüütli sõnul tuleb võimalikku kutset NATO-sse käsitleda mitte eesmärgi täitumisena, vaid pigem senise protsessi uuel tasemel jätkumisena. President rõhutas avalikkuse senisest märksa tõhusama teavitamise vajalikkust nii NATO kui Euroopa Liidu suunal tehtava töö kohta. President Rüütel lisas, et viimastel aastatel tehtud töö kaitse- ja julgeolekualase suutlikkuse arendamisel ning rahva selge toetus NATO-ga liitumisele on mõjusad argumendid, mis sisendavad Eestile seoses Praha tippkohtumisega optimismi.

Riigipead arutasid ka Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika kohaldamist kandidaatmaadele. Nentides süsteemse lähenemise vajalikkust, nõustuti president Rüütli arvamusega, et tootmiskvootide määramisel tuleks baasperioodina arvestada aastate 1997-1999 asemel pikemat ajavahemikku.

President Rüütel saabub tagasi Tallinnasse täna õhtul.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 22. märtsil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee