In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President pälvis Rahvusvahelise Sõjaväespordi Nõukogu Ordeni Suurlindi
14.03.2002


President Arnold Rüütlile anti täna Estonia kontserdisaalis üle Rahvusvahelise Sõjaväespordi Nõukogu Ordeni Suurlint (Grand Cordon). Autasu andis Ülemaailmse Sõjaväespordi Nõukogu (CISM) direktoraadi nõupidamise avatseremoonial Eesti riigipeale kätte CISM-i president kolonel Gianni Gola.

President Rüütel avas CISM-i direktoraadi nõupidamise, öeldes avakõnes, et niisuguse ürituse korraldamine on Eestile ja meie kaitseväele suur au. President kiitis Eesti sõjaväelaste sporditahet ja märkis, et sõjalis-rakenduslikel aladel said Eesti sõdurid üle maailma kuulsaks juba eelmise sajandi esimesel poolel ning traditsioone jätkati möödunud taliolümpial, kus Eesti delegatsioonis oli ka sõjaväelastest tippsportlasi.

President Rüütel avaldas veendumust, et direktoraat kavandab sõjaväelastele uusi haaravaid sportlikke jõukatsumisi, mis lähendavad neid nii kolleegide kui inimestena. "Nii saavad sõduritest oma lähedaste, kodu ja riigi parimad kaitsjad," lisas president.

Eesti korraldab 122 riiki ühendava maailmaorganisatsiooni CISM nõupidamist esimest korda. Traditsiooniliselt avab nõupidamise korraldava maa riigikaitse kõrgeim juht.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 14. märtsil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee