In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Ungari välisministriga
14.03.2002


President Arnold Rüütel ja Ungari välisminister Janos MartonyiPresident Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Eestis visiidil viibiva Ungari välisministri Janos Martonyi'ga. Jutuajamine keskendus Eesti-Ungari kahepoolsetele suhetele, Euroopa Liidu laienemisele ja tulevikule ning Eesti ja teiste Balti riikide ühinemisele NATO-ga.

Eesti riigipea ja Ungari välisminister avaldasid lootust, et lahtised küsimused läbirääkimistel Euroopa Liiduga õnnestub peatselt lahendada ning sel aastal liitumiskõnelused lõpetada. Välisminister Martonyi rõhutas, et Ungari on pidevalt toetanud Eesti ja teiste Balti riikide kui väärikate kandidaatide kutsumist NATO liikmeks tänavu sügisel. Minister tutvustas ka Euroopa Liidu tulevikukonvendi tegevust.

Jutuajamisel puudutati samuti soome-ugri rahvaste koostööd ning selle perspektiive. President Rüütel ja välisminister Martonyi pidasid vajalikuks Eesti ja Ungari sidemete edasist tihendamist kultuuri- ja hariduskontaktide kaudu ning majanduse vallas. President avaldas lootust, et suhteid hõimurahvaga aitab oluliselt edendada käesoleva aasta teisel poolel Ungari presidendi kutsel toimuv riigivisiit.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 14. märtsil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee