In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus põllumajandusministriga
13.03.2002


President Arnold Rüütel arutas täna õhtupoolikul Kadriorus põllumajandusminister Jaanus Marrandiga Eesti maaelu arengu suundi.

Riigipea huvitus võimalusest ühitada maastikuhooldus looduspuhta veise- ja lambaliha ning piima tootmisega. Põllumajandusministri hinnangul on niisugune lähenemine kooskõlas Euroopa Liidu suhtumisega, mille kohaselt peaks vähenema intensiivne tootmine, laienema aga mahepõllundus ning saama suurema toetuse maapiirkondade tasakaalustatud arendamine ja keskkonnahoid.

Presidendi ja põllumajandusministri vestluse teemaks oli samuti põllumajandusliku kõrg- ja kutsehariduse tulevik. Ministri sõnul ei ole kindlustatud järjepidevus, kui igal aastal asub põllumajanduskutset omandama 300 noort vajaliku 500-700 asemel.

Kohtumisel tõusetus ka küsimus veterinaarkoolituse jätkumisest Eesti Põllumajandusülikoolis. President tutvustas nii enda kui haridusministri seisukohta vastava koolituse vajalikkusest, millega oli täiesti päri ka põllumajandusminister. Ühtlasi pidasid riigipea ja minister tähtsaks tugevdada konsulenditeenistust, mis on oluline tugisüsteem nii teabe levikuks kui ka põllumajandustoetuste taotlemiseks.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 13. märtsil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee