In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tervitas semiootikateadlasi
02.03.2002


President Arnold Rüütel tervitas täna õhtul Toompeal Rüütelkonna hoones rahvusvahelisel semiootikakongressil osalejaid ning tõstis oma kõnes esile Juri Lotmani silmapaistvaid teeneid maailma- ja rahvuskultuuri ees.

Riigipea tõdes, et neil aegadel, kui Eestist teati Euroopas ja mujal maailmas veel ülivähe, tunti seal ometi Juri Lotmani nime. ''Tegemist oli suurvaimuga, keda tema kolleegid mõnikord Eesti Einsteiniks kutsusid,'' lausus president. ''Nõukogude ajal olid Lotmani tööde kogumikud peaaegu ainsaks valuutaks, mille eest Tartu ülikooli raamatukogu sai täiendada oma fonde teiste maade tippteadlaste monograafiatega.''

Riigipea tõstis Juri Lotmani teenena esile seda, et ta kuulutas kultuuri esmasust inimolemise tingimusena ka Eestile osaks saanud vaimse surutise tingimustes. Lotmani õpetus toetas samuti rahvuskultuuride vajalikkust maailmakultuuri mitmekesisuse tingimusena, märkis president Rüütel.

Täna lõppenud rahvusvaheline kongress ''Kultuurisemiootika: kultuurimehhanismid, -piirid ja -identiteedid'' oli pühendatud akadeemik Juri Lotmani 80. sünniaastapäevale.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 2. märtsil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee