In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President sai Forseliuse medali
01.03.2002


President Arnold Rüütel tervitas täna Viljandimaal Suure-Jaani gümnaasiumis Bengt Gottfried Forseliuse Seltsi XIII hariduspäevadest osavõtjaid.

President ütles tervituskõnes, et ei pea tingimata pingutama selleks, et leida uut Eesti märki, kui haritus on olnud ja võiks alati olla meie märk. "Nii nagu Jakob Hurt on öelnud ja meie ikka ja jälle seda korrates loodame - ka väikerahvas võib olla suur, vaimult suur. Selle saavutamiseks on just eesti kool väga palju teinud. Tänan teid selle eest," pöördus president Forseliuse Seltsi liikmete poole.

1989. aastal moodustatud seltsi on esimehena algusest peale juhtinud Arnold Rüütel. Nüüdsest on ta valitud Forseliuse Seltsi auesimeheks.

Eesti hariduselu edendamise ja haridusajaloo uurimisele kaasaaitamise eest pälvis riigipea seltsi kõrgeima autasu, Forseliuse medali.

Forseliuse Selts, mis ühendab endas haridusinimesi ja seob Eesti vanimaid koole, korraldab igal aastal hariduspäevi. Aastast 1991 autasustatakse Bengt Gottfried Forseliuse nimelise medaliga eesti kooli arendamisel ja hariduselu järjepidevuse hoidmisel silmapaistnud isikuid ja Eesti hariduselu väljapaistvaid uuendajaid.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 1. märtsil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee