In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis kätte teenetemärke
24.02.2002


President Arnold Rüütel andis eile keskpäeval Kadrioru lossis kätte riiklikke autasusid. Pidulikul tseremoonial "Eesti tänab" võttis riigipealt teenetemärgi vastu ligikaudu kakssada teadus- ja kultuuritegelast, silmapaistvat sportlast, teenekat poliitikut ja vabadusvõitlejat.

President Rüütel ütles tervituskõnes: "Kuigi Eesti Vabariigi sünnipäev häälestab meid ajaloole, on sama oluline rääkida meie tänasest päevast ja tulevikust. Riigi tunnustuse pälvinute seas on palju neid inimesi, kes on andnud Eestile meie tänase näo kas oma kõrge professionaalsuse, kutsumuse või ennastsalgava pühendumisega. Pole tähtis, kas ollakse kultuuritegelane, põllumees, sportlane, kirjanik, arst, ametnik või sõjaväelane. Pole tähtis ka, mis rahvuse esindaja ollakse. Tähtis on see, et igaühe panus on suurendanud Eesti loovust ning aidanud kaasa meie riigi tuleviku kindlustamisele."

Samas märkis riigipea, et on aeg õiendada ka üks vana võlg, mis puudutab meid kõiki, aga ennekõike neid 69 Eesti Ülemnõukogu liiget, kes 20. augustil 1991 hääletasid Eesti Vabariigi taastamise eest. "Selle sammuga vormistasid nad eesti rahva tahte ja lunastasid kasvõi väikese osa kümnete tuhandete inimeste kannatustest, mis kaasnesid Eesti omariikluse hävitamisega 1940. aastal," sõnas president. "Mõnel on olnud raske harjuda teadmisega, et iseseisva Eesti taastamisel osalesid inimesed, kelle mandaat pärines nõukogude ajast. Ometi – rahvas on üks, riigi järjepidevus poleks mõeldav ilma põlvkondliku järjepidevuseta. Pealegi, Eesti taasiseseisvumine teostus rahvusliku leppe tulemusena."

Ordenikavaleride nimel tänusõnu lausunud Tartu Teoloogia Akadeemia rektor Eenok Haamer pidas tähtsaks, et me midagi ei unustaks. Küll aga tuleks ta sõnul küsida, kas oleme küllaldaselt tänanud ja kaasa aidanud, et ühel päeval oleks sõbralik, lahke ja õnnelik Eesti.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 24. veebruaril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee