In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Norra peaministriga
20.02.2002


President Arnold Rüütel ja Norra peaminister Kjell Magne BondevikPresident Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Norra peaministri Kjell Magne Bondevikiga.

Peaminister Bondevik avaldas tunnustust Eesti viimaste aastate edusammudele ja kinnitas, et Norra toetab Balti riikide liitumist NATO-ga. Ta rõhutas Eesti ja Norra koostöö tähtsust regionaalsetes struktuurides.

Kohtumisel oli pikemalt juttu ka kahe riigi koostööst keskkonnakaitse ja energeetika alal. President Rüütel pidas oluliseks ühiseid jõupingutusi merekeskkonna hoidmisel ning samuti Balti riikide ja Põhjamaade ühtse elektri- ja gaasivõrgu väljaarendamist.

Norra peaminister huvitus muuhulgas Eesti ja Venemaa suhete arengust. President Rüütel kinnitas, et Eesti on huvitatud heanaaberlikest suhetest ja vastastikku kasulikest kontaktidest kõigi oma naabrite, kaasaarvatud Venemaaga. Ühtlasi tunnustas riigipea Venemaa osalemist võitluses rahvusvahelise terrorismiga.

Peaminister Bondevik avaldas lootust, et president Rüütli eelseisev riigivisiit Norrasse kujuneb huvipakkuvaks ja tugevdab kahe riigi suhteid veelgi.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 20. veebruaril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee