In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Maarahva Kongressi juhatusega
07.02.2002


President Arnold Rüütel võttis täna õhtupoolikul Kadriorus vastu Maarahva Kongressi juhatuse, kes tutvustas riigipeale oma ootusi maaelu arengu suhtes.

Nagu meenutas juhatuse kaasesimees Tõnis Blank, pidas Maarahva Kongress juba möödunud kevadel oluliseks saavutada üldrahvalik kokkulepe Eesti maaelu tuleviku osas. Tema hinnangul vajab kiiret vastust küsimus, millest sõltub maaelu ja mis sõltub maarahvast.

President Rüütel tänas Maarahva Kongressi juhatust küsimuse niisuguse püstitamise eest. Ühtaegu tõdes riigipea, et üldrahvaliku kokkuleppe saavutamise vajadust on rõhutanud ka linnades tegutsevad väike- ja suurettevõtjad, sest kestev majanduslik edu ei ole võimalik ühiskonna kui terviku tasakaalustatud arenguta.

President tutvustas oma kava moodustada teadlaste ja praktikute osavõtul komisjonid erinevate eluvaldkondade ja arengufaktorite süsteemseks analüüsimiseks, samuti arengu kavandamiseks. Üks komisjonidest hakkaks tegelema maaelu küsimustega, nende kõigi tegevuse kaudu aga võiks riigipea sõnul jõuda ka üldrahvaliku kokkuleppeni.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 7. veebruaril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee