In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President alustas töövisiiti Ida-Virumaal
29.01.2002


Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel alustasid täna hommikul visiiti Ida-Virumaal.

Vabariigi Presidet kohtus hommikul Ida-Viru maavalitsusega. Maavanem Rein Aidma tutvustas majandus- ja sotsiaalset olukorda maakonnas. Seejärel tutvus riigipea Sillamäe Eesti kooliga ja kohtus Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu juhatusega. Kohtumisel tutvustas Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Toila vallavanem Bruno Uustal omavalitsuste tegevust raskendavaid probleeme: nn hiiliv haldusreform, ülesannete jaotamine riigi ja omavalitsuste vahel. Uustali mõtted kõlasid kokku Vabariigi Presidendi kõnes kohalike omavalitsuste foorumil 22. novembril 2001 väljendatud seisukohtadega, mis näitab, et president mõistab omavalitsuste muresid.

Kohtumisel selgus, et tänaseks ei ole Eestis läbiviidud reformid lahendanud regionaalseid probleeme, vaid on neid pigem tekitanud. Nagu ütlesid omavalitsustöötajad, on üks põhjusi see, et riik küll delegeerib ülesandeid omavalitsustele, kuid ei kindlusta nende täitmist vajalike vahenditega.

Lähemal ajal kutsub president ellu kohalike omavalitsuste ja regionaalse arengu nõukogu, mis asub otsima lahendusi täna tõstatatud küsimustele.

Õhtupoolikul kohtub riigipea Narva suurettevõtete juhtidega, külastab Balti ES-i, nahatöötlemistehast Nakro, AS-i Narva Elektrijaamad Balti jaama ning Narva-Jõesuu Piirivalve Õppekeskust.

Homme jätkab president Rüütel ringsõitu Ida-Virumaal.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 29. jaanuaril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee