In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President naasis Saaremaalt
11.01.2002


Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel lõpetasid täna õhtul maakonnavisiidi Saaremaale.

Nii Läänemere seitsme suurema saare aastakonverentsi avamisel peetud kõnes kui ka aset leidnud kohtumistel väljendas riigipea mõtet, et saarte unikaalne elukeskkond on üha suureneva väärtusega kapital. President Rüütli hinnangul on Saaremaal lisaks katöökas, sihikindel ja optimistlik rahvas.

Täna hommikusel külaskäigul Kuressaare ametikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare kolledžisse arutas riigipea koolijuhtidega hariduskorralduse regionaalset aspekti ning kutseõppe rahastamise kitsaskohti. Järgnenud kohtumisel Saaremaa omavalitsusjuhtidega arenes elav mõttevahetus Eesti arengust tasakaalustatud ja demokraatliku kodanikuühiskonnana. Riigipeale esitatud küsimused puudutasid kohaliku omavalitsuse tulubaasi ja toetust riigieelarvest, haldusreformi ja ühetasandilise omavalitsuse otstarbekust, tasakaalustatud sotsiaal- ja regionaalarengu võimalusi jpm.

President Rüütel väisas täna ennelõunal Saaremaa õlletehast ja arutas seejärel AS Saarte Liinid juhtidega sadama rajamise võimalust Saaremaa läänerannikule. Sadamat pole tarvis mitte üksnes Saaremaale, vaid tervele Eestile, rõhutas riigipea.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 11. jaanuaril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee