In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President on Saaremaal
10.01.2002


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel alustasid täna maakonnavisiiti Saare- ja Muhumaal.

Esmalt külastati Muhu põhikooli, kus koolipere võttis külalised vastu muusikalise tervitusega. Riigipea soovis, et Muhumaa kasvataks edaspidigi rohkesti nimekaid teadlasi, meresõitjaid jt elualade esindajaid. Kohtumisel kooli ja kohaliku omavalitsuse juhtidega tõstatas Muhu vallavanem Ain Saaremäel omavalitsuste rahastamise probleemi. President huvitus kohaliku ettevõtluse käekäigust, proua Ingrid Rüütel omakultuuri toetamise võimalustest vallas.

Muhust suundus Vabariigi President Maasi ordulinnusesse, tehes teel peatuse Orissaare koolimaja ees, kuhu riigipead oli tervitama kogunenud rohkesti lapsi. Järgnes ringkäik Saaremaa Liha- ja Piimatööstuses, kus juhatuse esimehe Ahti Viilupiga arutati tootmise efektiivistamise ning turu laiendamise võimalusi.

Kohtumisel Saaremaa põllumajandustootjatega, kes on ühtlasi kohaliku liha- ja piimatööstuse omanikeks, tunnustas riigipea nende saavutusi ühistulise tootmise edendamisel. ?Teile kuuluv tööstus suudab valmistada suure konkurentsivõimega tooteid. Olete seda suutnud saavutada oma tegevuse hea planeerimise ja põllumehe vaimu alalhoidmisega,? lausus president Rüütel ning õhutas ühistu liikmeid lootusrikkalt tulevikku vaatama.

Vastuseks Kaarma vallavolikogu esimehe ja põllumajandusettevõtja Urmas Lehtsalu küsimusele põllumajanduskoolituse ja -teaduse tuleviku kohta ütles riigipea, et ta on veendunud Põllumajandusülikooli püsima jäämises. Riigipeale esitati küsimusi ka uue valitsuse moodustamise kohta.

Õhtul tervitab president Rüütel Läänemere saarte ühenduse B 7 aastakonverentsist osavõtjaid.
Homme tutvub riigipea Kuressaare Ametikooli ja Saaremaa Õlletehasega ning kohtub Saaremaa omavalitsusjuhtidega. Proua Ingrid Rüütel külastab Kuressaare Linnateatrit ja kunstistuudiot ning vestleb Kaarma valla kultuuritöötajatega.

Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 10. jaanuaril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee