In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President Pakistani Islamivabariigi suursaadiku Hr. Shahid A. Kamal'i volikirja üleandmisel 20. detsembril 2001 Kadriorus
20.12.2001


Teie Ekstsellents,

mul on hea meel tervitada Teid kui Pakistani Islamivabariigi suursaadikut Eestis.

Eesti ja Pakistani suhted ei ole küll väga pikaajalised, kuid nad on arenenud sõbralikult ja teineteise huve austades.

Seoses terrorismivastase sõjalise operatsiooniga Afganistanis, on suurenenud tähelepanu ja kasvanud huvi Pakistani vastu. Meil oli hea meel näha, et ka Pakistan astus terrorismi hukkamõistvate riikide ritta. Eesti tunnustab Pakistani toetavat rolli ja põhimõttekindlat suhtumist terrorismivastases võitluses. Konfliktide ja kannatuste ärahoidmine globaliseeruvas maailmas on kahtlemata eesmärk, mille poole ühiselt püüdleme.

Eestil on iseseisvuse taastamise järgsest aastakümnest kogunenud suur ühiskondlike, majanduslike ja sotsiaalsete reformide kogemus. Seepärast jälgime siira poolehoiuga Pakistani jõupingutusi majandusliku ja sotsiaalse arengu teel. Soovin, et Pakistanil õnnestuks hästi arenguks vajalike reformide korraldamine. Majanduslikult edukas ja stabiilselt arenev Pakistan on hea ja koostöövõimeline partner kõigile naabritele.

Härra suursaadik,

Eesti ja Pakistani kahepoolsed kaubandus-, majandus- ja kultuurisidemed vajavad kindlasti edasist arendamist. Meie riikide senised sõbralikud suhted annavad põhjust loota, et see meil ka õnnestub. Loodan sealjuures ka Teie isiklikule panusele.

Soovin Teile kogu südamest edu Teie missioonis meie riikide vaheliste suhete edendamisel.


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee